Negyeddöntős veresége ellenére továbbra is Andy a világelső – Wimbledon 2017

Általános

Andy tegnap kevesebb, mint 3 órás, mégis drámai, ötszettes mérkőzést vívott Sam Querrey-vel a wimbledoni negyeddöntőben, melyet elveszített. Andy nagyon jól kezdte a mérkőzést és nagyon sokáig, nagyon jól játszott. Kicsit több mint fél óra alatt már szett- és brékelőnyben volt, azonban az amerikai nem adta fel és megfordította a második játszmát. Ez utóbb döntőnek bizonyult, hiszen Andy három szettben befejezhette volna a mérkőzést, utóbb ő maga is így vélekedett. A harmadik szettben is parádésan játszott, bár azt “csak” tie-breakben hozta. Ezt követően azonban – számomra még ma is érthetetlen módon – 6:1, 6:1-re veszítette el a következő két szettet. Tudtuk, hogy csípősérüléssel játszik, végig bicegett, sántított a Torna alatt, a Fognini elleni meccse kritikus volt, de ment előre. Nem láttam egyértelmű fizikai és/vagy mentális összeomlást nála, kivéve azt, hogy a végén már a saját kezébe harapott inkább, hogy a fájdalmát tompítsa, de mégsem értem teljesen. Nem kért kezelést, ápolást sem tegnap, sem a Torna alatt, feltételezhető tehát, hogy eleve fájdalom-csillapítókkal stb. játszott.

Utána azt nyilatkozta, hogy tudta: további károsodást nem okoz magának, ezért nem adta fel. Elmondta még, büszke arra, hogy az utolsó pontig küzdött. Ma leültek a csapattal, hogy átbeszéljék hogyan tovább, hiszen eddig csak rövid távra tervezhettek, de mivel a US Open még messze van, most hosszabb távra határozzák meg mi a teendő a teljes felépülés és a jó Us Open szereplés érdekében.

Tekintettel arra, hogy Nadal és Djokovics is búcsúztak már a Tornától, Andy világelső marad, ez szuper hír.

A pénteki elődöntőkben Cilic – Querrey, Federer – Berdych meccseket rendeznek majd, így jó esélye van Rogernek arra, hogy bezsebelje 19.! Grand Slam győzelmét, ami lássuk be, nemcsak elképesztő, de hihetetlen teljesítmény is.

A nőknél még versenyben van Konta Johanna, így van hazai versenyző a legjobbak között, ma Venus vár rá az elődöntőben. És ha már hihetetlen teljesítmény, tegyük hozzá, hogy a 37 éves Venus Williams-é is az. Ma esélye van arra, hogy többszörös bajnokként ismét döntőbe jusson Wimbledonban.