Andy zsinórban tizedszer negyeddöntős Wimbledonban! Szerdán Querrey következik – Wimby 2017

Általános

Andy tegnap 3 szoros szettben (7:6, 6:4, 6:4), kevesebb mint 2 és fél óra alatt, egyértelmű győzelmet aratott a francia Benoit Paire ellen és ezzel zsinórban tizedszer jutott negyeddöntőbe az Angol Nyílt Teniszbajnokságon. Ez tulajdonképpen tenisztörténelem, mert Andy mindösszesen a harmadik játékos, aki valaha képes volt arra, hogy ugyanazon Grand Slam tornán egymás után tízszer is negyeddöntőt játsszon. Rajta kívül ez csupán Jimmy Connorsnak és Roger Federernek sikerült. Bravo Andy!

Cikkek itt:

Andy szerdán a negyeddöntőben az amerikai Sam Querrey ellen lép majd pályára, reményeink szerint a Centeren, a játékrend holnap késő este várható.

Azzal, hogy Rafa tegnap óriási mérkőzésen, egy igazi klasszikuson, döntő szett 15-13-ra kikapott Gilles Müllertől, már csak ketten vannak versenyben a jövő heti világelsőségért. Természetesen Andy az egyik és Djokovics a másik ilyen játékos. Andynek elég az elődöntőbe jutni, és ő marad a világelső. Djokovicsnak azonban nemcsak az kell, hogy Andy szerdán kikapjon, de meg is kell nyernie a Tornát, ami, látva Federer elképesztő teljesítményét, nem lesz egyszerű.